Wykończenie domu czy mieszkania – ciekawe inspiracje, z jakich można skorzystać

Pomysły na wykończenie domu czy mieszkania są nieograniczone. Wiele z pomysłów jest znanych chyba wszystkim, ale niektóre wcale nie będą popularne. A mogą one albo w znaczący sposób zwiększyć komfort użytkowania budynku, albo zagwarantować ciekawy, atrakcyjny wygląd. Do pierwszej z tych grup na pewno należy hydroizolacja. O ile przy fundamentach używa się jej zawsze, o tyle wielu właścicieli przy wykańczaniu łazienki o niej w ogóle nie myśli. Nie ze względu na koszty, bo w skali całego wykończenia te stanowić będą malutki ułamek wszystkiego, lecz zwyczajnie z niewiedzy co do tego, jak tego typu rozwiązanie może się przydać.

Zaaplikowanie odpowiedniej izolacji w miejscach narażonych na działanie wilgoci, przykładowo takich jak okolice brodzika lub wanny zabezpieczy przed przeciekami i zapewni pełną szczelność. Z kolei do elewacji budynków w miejsce typowych tynków użyć można desek z drewna.

Deska elewacyjna to ogromna ilość kolorów i wzorów, dzięki czemu łatwo ją dobrać do budynku. Bardzo dobrze się sprawdza zarówno na całej ścianie, jak kompleksowe wykończenie, ale również jako element dekoracyjny przy oknach, szczytach budynków czy kominach. Deski elewacyjne bardzo często produkuje się z naturalnego drewna.

Dzięki zastosowaniu odmian bardzo odpornych na niekorzystne warunki atmosferyczne i używaniu nowoczesnych impregnatów deski takie mogą wytrzymać wiele lat w niezmienionym wyglądzie. A jeszcze jedną zaletą będzie prosta i szybka instalacja.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY