W jaki sposób wychować szczeniaka? Zabawa i tresura

Jeżeli w stworzonym przez nas domu pomieszkuje szczeniak, już od pierwszych miesięcy jego życia powinniśmy zastanowić się nad jego harmonijnym wychowaniem. Jest to ważne zwłaszcza, w następstwie tego, że już pierwsze miesiące życia każdego psa mają kolosalne znaczenie w jego rozwoju i wychowaniu. Jeśli nasza opieka wobec pieska będzie zgodna, szybko zauważymy w jego zachowaniu pozytywne przymiotniki.

Jeżeli pragniemy wychować czworonoga od wieku szczenięcego, musimy pamiętać, żeby wziąć go do domu dopiero, gdy skończy siódmy tydzień życia, ponieważ do tego czasu potrzebuje troskliwej opieki matki. Jeśli wybieramy dla siebie pieska z hodowli powinniśmy pamiętać o wypełnieniu jego metryki, bo w ten sposób stworzonego przez nas pieska będziemy mogli zarejestrować w Związku Kynologicznym. Jeśli wybieramy czworonoga z hodowli musimy pamiętać również o książeczce zdrowia psa, w jakiej to w przyszłości zapisane zostaną szczepienia, czy też uskutecznione odrobaczenia.

Kiedy już wybrany przez nas piesek znajdzie się w naszym mieszkaniu musimy przygotować dla niego miejsce, w jakim będzie mógł wypocząć oraz pobawić się. Oczywiście powinniśmy schować przedmioty typu sklep dla psa online, jakie dotychczas leżały na niższych półkach, albowiem pies mógłby zainteresować się niemi a tym samym pogryźć je. Kiedy rozpoczynamy wychowanie pieska, bacznie musimy obserwować jego wszystkie zachowania? W przypadku, kiedy zacznie on gryźć przedmioty, dywan czy również meble zareagujmy i spokojnie wyjmijmy je mu z pyska.

Mamy prawo zakupić też dla psa dobre zabawki, najlepiej twarde, bowiem pies będzie mógł ostrzyć na nich zęby. Istnieje parę zasad, do których warto się zastosować, żeby wychowanie naszego czworonoga przebiegało w sposób przyjemny oraz bezkonfliktowy. W głównej mierze nie karcimy go za to, iż zdarzy mu się załatwić swoje potrzeby w mieszkaniu. Jeśli go ukarzemy ma okazję on pomyśleć, iż kara jest za to, iż załatwia się on po prostu w naszej profesjonalnej obecności. To spowoduje, że pies w trakcie załatwiania się będzie na przykład chował się za meblami. Należałoby też chwalić pieska oraz nagradzać, kiedy załatwi swoją potrzebę na dworze.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY