Stroje z logo dla fanatyków siatkówki

Od wielu lat mówi się że stworzonym przez nas narodowym sportem jest najpopularniejsza piłka nożna, w której jednakże od lat nie mamy sukcesów za równo na polu sztandarowym jak i klubowym. Nie zmieniły tego nawet mistrzostwa Europy rozgrywane w Polsce i na Ukrainie w przeszłym roku. Codziennie na wielu boiskach grają w piłkę kopane tysiące jeśli nie miliony dzieci, niemniej jednak jeśli spojrzymy na pojęcie dziedziny narodowej pod innym kątem siatkówka będzie wysuwać się na czoło w tej klasyfikacji.

Od wielu lat Polska piłka siatkowa odnosi różne sukcesy w głównej mierze jeżeli gra toczy się o wyczyny reprezentacyjne, a treningi odbywają się wzdłuż i wszerz – treningi siatkówki. Wszystko rozpoczęło się na początku dwudziestego pierwszego wieku, kiedy to kobieca reprezentacja nabywała złote medale na mistrzostwach Europy. Był to pierwszy od wielu lat sukces w grach zespołowych dla naszego kraju. Wraz z biegiem czasu do poziomu „złotek”, jak była określana drużyna mistrzowska rozpoczęła dobijać panowanie. Srebrny medal na mistrzostwach świata i pokonanie w półfinale Rosjan było dużym świętem dla kibiców.

Stworzyło się wówczas coś na kształt mody na siatkówkę, a hale sportowe w czasie meczów ligowych lub reprezentacyjnych rozpoczęły wypełniać się do ostatniego miejsca. Brak animozji pomiędzy klubami siatkarskimi oraz pospolitego chuligaństwa w halach sprawił, że mecze siatkarskie są swego rodzaju świętem sportowym, na jakie chodzą całe rodziny z dziećmi bez obaw. Jakim sposobem coś idzie to idzie na wszystkich frontach, a to powiedzenie sprawdza się również oraz w tym przypadku, ponieważ od kilku lat w głównej mierze męskie zespoły ligowe uzyskują wybitnie solidne wyniki w rozgrywkach pucharowych.

Awans do najlepszej czwórki siatkarskiej ligi mistrzów jest czymś pospolitym dla kibiców piłki siatkowej, a awans do fazy grupowej w piłce nożnej czymś nieosiągalnym. Gdyby hale sportowe mogły pomieścić tyle kibiców ile stadiony piłkarskie, kto wie czy siatkówka nie przyciągnęłaby znacznie więcej kibiców. I właśnie te powody każą mi podejrzewać, iż od paru lat sportem narodowym dla kolosalnej ilości ludzi w naszym kraju jest piłka siatkowa, a nie nożna.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY