Oferta z zakresu kardiologii realizowana w ośrodku medycznym Sports Medic

{Oferta z zakresu kardiologii realizowana w placówce medycznej Sports Medic to usługi specjalistyczne. Kardiologia Wrocław to leczenie schorzeń i nieprawidłowości w obrębie układu krążeniowego i serca. Kardiolog najpierw zapisuje na właściwe badania, a później wprowadza proces leczenia. Doświadczeni specjaliści do chorych podchodzą indywidualnie, co wpływa na otrzymanie doskonałych rezultatów.

Zabiegi proponowane w placówce dotyczą kardiologii interwencyjnej. Bazuje ona na użyciu cewnika naczyniowego i kardiologii nieinwazyjnej. W drugim wypadku chodzi o diagnostykę oraz terapię schorzeń układu krążeniowego oraz serca, bez potrzeby fizycznej ingerencji w organizm. Kompleksowa opieka medyczna obejmuje: konsultacje kardiologiczne, próby wysiłkowe EKG, badanie EKG Holter, badanie holter ciśnieniowy, USG serca, USG doppler, próby wysiłkowe, holtery ciśnieniowe, holtery EKG.

Kardiolodzy ze Sports Medic to doświadczeni i ciągle rozwijający umiejętności specjaliści, posiadający doświadczenie w leczeniu najmłodszych, dorosłych a także osób uprawiających sport. Do specjalistów należy się zgłaszać, gdy czuje się: ból lub ucisk w klatce piersiowej, arytmię serca, duszności, czy omdlenia i poczucie osłabienia. W przychodni można skorzystać zarówno z konsultacji, jak i z wysokospecjalistycznych procedur terapeutycznych: koronarografii, zabiegów przezskórnej angioplastyki wieńcowej, wszczepienia rozrusznika i kardiowertera – defibrylatora, inwazyjnych badań elektrofizjologicznych, przezskórnej ablacji albo operacji kardiochirurgicznej.

Wykorzystanie innowacyjnego sprzętu, spora wiedza i kompetencje personelu lekarskiego zachęcają do leczenia się tutaj.

Kompleksowa diagnostyka kardiologiczna w Sports Medic motywuje do tego, by zgłaszać się na diagnostykę dokładnie do tej placówki. Jeżeli tylko ktokolwiek czuje się bez przerwy zmęczony, wchodzenie po schodach sprawi mu problem, jak i odczuwa ból w klatce piersiowej i kołatanie w sercu, to są to oznaki, z jakimi powinien zgłosić się do wskazanej placówki medycznej. Kardiologia Wrocław stricte pokazuje, z jakimi objawami się zgłaszać.

Podczas konsultacji kardiolodzy przyjrzą się choremu a także wskażą, jak poprowadzić zdrowy styl życia na co dzień. Ukażą, że na przyspieszone bicie serca oddziałują: wysiłek fizyczny, stres, nadczynność tarczycy i gorączka. Wówczas też wykonuje się w ośrodku kompleksowe badanie elektrokardiograficzne.

Do placówki zgłaszają się też pacjenci po przebytym koronawirusie. Wybranym z najcięższych powikłań jest zapalenie mięśnia sercowego, jakie może doprowadzać nawet do niewydolności sercowego. Dlatego tak istotne jest to, aby pacjenci po przebytej chorobie przyjrzeli się swojemu organizmowi. Wykwalifikowani kardiolodzy zajmą się pacjentami, którzy w ośrodku mogą poczuć się bezpiecznie.

W celach diagnozy wykonywane są w klinice: badania echokardiograficzne, badania EKG, próby wysiłkowe, holter EKG oraz holter RR. Spore wskazania do diagnostyki kardiologicznej obejmują: pacjentów z niebezpieczeństwem wystąpienia chorób sercowo – naczyniowych, pacjentów obciążeni rodzinne, pacjentów wysokiego ryzyka leczących się z powodu cukrzycy albo chorób miażdżycowych, osób wykonujących zawody podwyższonego ryzyka oraz sportowców. Jeśli jest to niezbędne, wykonywane są w placówce inwazyjne procedury diagnostyczne, do jakich wliczają się: badania z użyciem cewników, ultrasonografia wewnątrznaczyniowa, pomiar ciśnienia wewnątrz tętnic wieńcowych oraz koronografia. Doświadczeni specjaliści do pacjentów podchodzą indywidualnie i to gwarantuje bardzo dobre wyniki leczenia.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY