Najem auta, krok po kroku – jak funkcjonuje wypożyczalnia samochodów?

By wynająć auto bez bezużytecznych niedogodności należy trzymać się procedur zawartych na stronach bądź też formularzach pozyskanych w siedzibach korporacji. Pierwszym krokiem z reguły jest oszacowanie czy dana klasa oraz model samochodu, który nas interesuje jest dostępny w terminie w jakim planujemy wypożyczyć auto. Jeżeli auto jest dostępne, firma na samym początku pragnie żeby zadeklarować miejsce i godzinę odbioru jak i oddania samochodu. Z niektórymi wypożyczalniami wolno na oddanie wozu umówić się też telefonicznie.

Możemy spotkać się z przedsiębiorstwami które przy zamówieniach internetowych lub ewentualnie telefonicznych będą potrzebowały zaliczki płatnej z góry za złożenie zamówienia. Gdy samochód podstawiany jest w wyznaczone przez nas miejsce podpisana jest umowa z przedstawicielem firmy. Jeśli natomiast odbieramy pojazd z siedziby firmy, umowa podpisywana jest na miejscu. Na zakończenie, gdy zwracamy samochód w umówionym dniu i miejscu następuje wspólne spisanie protokołu deklarującego stan auta. Jeśli pragniesz wynająć auto sportowe, zobacz na wypożyczalnia samochodów sportowych Kraków. Nie każdy zna się na prawie.

W czasie najmu auta będziemy podpisywać umowę zawartą między nami a wypożyczalnią. Przed podpisaniem umowy należy ją oczywiście od początku do końca przeczytać. Może się również wiedzieć co powinna zawierać taka umowa. Należałoby zwrócić szczególną uwagę czy pozostały jasno wskazane podmioty umowy. Trzeba nie zapominać, że osoby fizyczne prowadzące aktywność gospodarczą powinny podać jej nazwę a w wypadku spółek należy domagać się nazwy i adresu spółki, numeru wpisu do KRS oraz osoby upoważnionej do jej reprezentacji.

Drugim znaczącym aspektem jest odpowiednio dokładny obiekt wynajmu – w tym przypadku jest to auto. Po za podstawowymi wiadomościami o samochodzie powinny się tam odkryć także wiadomości o numerze nadwozia oraz VIN. Musi być wiadomo, że w umowie chodzi o ten samochód a nie inny. Na umowie muszą się znajdować wszelkie postanowienia tj. wszystkie terminy, przeznaczenie samochodu i jasno sformułowane obowiązki najemcy i wynajmującego. Poprawnie jest tez się zameldować z taką umową do prawnika, by dowiedzieć się czegoś więcej.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY