Jak odpowiednio wybrać terrarium do hodowli żółwia

Hodowla gadów obecnie się cieszy coraz większą popularnością, z tego też powodu w sklepach zoologicznych od pewnego czasu zaczęły się pojawiać rozmaite akcesoria do nich. W szczególności często wybierane są żółwie, jakie nie budzą takich obaw jak węże, a są dość łatwe i niedrogie w hodowli. Chętni na te zwierzęta mogą wybierać spośród paru różnych gatunków, które się od siebie różnią wyglądem i wymaganiami. Przede wszystkim zdecydować się trzeba, czy żółw którego się chce ma być tylko lądowy, czy może wodno-lądowy.

Przy drugim rozwiązaniu pomyśleć należy o zapewnieniu niezbędnego miejsca na kąpiel, jakie spełniać powinno potrzeby zwierzęcia. W pierwszej kolejności dotyczyć to będzie temperatury wody, ponieważ niektóre gatunki pochodzą z cieplejszych miejsc i niewykluczone że potrzebne będzie zorganizowanie jakiegoś ogrzewania. Kupując terrarium z wyposażeniem dla nowego domownika trzeba zwrócić odpowiednią uwagę na jego rozmiar.

Najlepiej jeśli powierzchnia będzie około osiem do dziesięciu razy większa niż rozmiar całej skorupy, lecz liczyć to trzeba dla żółwia dorosłego. Najlepiej od razu postawić na kupno takiego, jak ma być docelowo, niż co roku odwiedzać terrarium sklep po to aby zakupić większy model. W przypadku żółwi lądowych na dno trzeba położyć materiał, który będzie pasował do danego gatunku. Żółwie wodne muszą mieć również miejsce z woda, w którym będą się mogły całe zanurzyć i trochę popływać. Koszt kupna i urządzenia takiego terrarium nie powinien przekroczyć tysiąca złotych, nie będzie także dużych problemów z jego sprzątaniem.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY