Czemu należy regularnie robić przeglądy zębów

Dentyści zalecają wiele sposobów na to, aby utrzymywać zęby w dobrej kondycji. W pierwszej kolejności dużą rolę odgrywa ich systematyczne mycie, przynajmniej dwa razy dziennie. Zębom nie służy też duża ilość zjadanych słodyczy, gdyż cukier stanowi świetną pożywkę dla bakterii, które rozwijają się wtedy bardzo szybko. Poza tym do dbania o higienę zębów dołożyć jeszcze można płukanie specjalnymi płynami czy też używanie nitki dentystycznej, ale w wielu przypadkach i tak może to nie uchronić przed próchnicą.

Wiele osób nie specjalnie przykłada się do tej higieny, inne nie robią tego dobrze, i wówczas na zębach może się pojawić jakaś próchnica. Jej zaniedbanie spowodować może z kolei pojawienie się większych ubytków, nawet wiążących się z bólem. Wtedy często może się pojawić potrzeba leczenia kanałowego, i dużych wydatków z tym się wiążących. Z tego też powodu dużo lepszą opcją będzie profilaktyka, to znaczy regularne kontrole. W czasie takiego przeglądu dentysta Łódź sprawdzi dokładnie stan jamy ustnej i wszystkich zębów.

Wiele zmian zobaczyć się bowiem nie da w lusterku, zrobić to dopiero można przy pomocy narzędzi stomatologicznych. Zauważone ubytki najlepiej od razu wyleczyć, żeby się z tego nie zrobiły większe dziury, wtedy też nic nie powinno boleć. Najczęściej gabinet stomatologiczny Łódź za taką kontrolę zębów nie pobiera żadnych opłat. Lecz jeżeli nawet będzie trzeba zapłacić kilkadziesiąt złotych, to i tak będzie to dużo mniej niż na przykład koszt leczenia kanałowego.

+Tekst Sponsorowany+

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY